Za finansowe grzechy młodości nie warto płacić.

Autor ,

Finansowe błędy młodości mogą rzucać cień na całe dorosłe życie. Skutkiem nieopłaconych rachunków, mandatów czy kar może być odmowa kredytu czy pożyczkę na biznes. Dlatego warto wyjść zobowiązaniom naprzeciw - spłacić długi i uwolnić się od trosk.

„Rok temu zmieniłem operatora telefonicznego. W tym samym czasie wyprowadziłem się z wynajmowanego mieszkania. Dłuższy czas nie miałem kontaktu z byłym współlokatorem, aż napisał, że przyszło do mnie kilka listów m.in. od dawnego operatora. Byłem pewien, że to listy z ofertami, więc nie było mi spieszno, aby je odebrać. Potem okazało się, że miałem nieuregulowany jeden rachunek telefoniczny na prawie 200 zł. W efekcie oprócz rachunku mam też do zapłaty odsetki. Sam rachunek mógłbym spłacić, chociażby w ratach, ale boję się, że mogę nie mieć na ratę pewnego miesiąca. W międzyczasie kupiłem skuter, żeby dojeżdżać do dorywczej pracy i wydałem wszystkie oszczędności.” 

– Nie warto uciekać przed spłatą niewielkich zobowiązań, bo z czasem taki niespłacony rachunek może zablokować możliwość wzięcia pożyczki na ważny cel. Poza tym z miesiąca na miesiąc rosną odsetki, które po kilkunastu latach mogą przewyższyć swoją wartością sam dług. Zdajemy sobie sprawę, że z czasem coraz trudniej jest spłacić długi. Dlatego oferujemy młodym ludziom rozpoczęcie finansowej drogi od nowa. Osobom, które spłacą swoje zobowiązania proponujemy korzystne wyjście z tej sytuacji – mówi Paweł Branecki z Kredyt Inkaso.

Dlaczego warto skorzystać z tej szansy i pożegnać długi? 

Brak piętrzących się opłat.
 W długach nawet tych drobnych łatwo się zapętlić. Paradoksalnie to one są najbardziej zdradliwe i mogą wprowadzić dłużnika w nie lada kłopoty. Raz nie opłacimy rachunku, innym razem raty za telewizor. Kiedy zaczną przychodzić wezwania do zapłaty, informacje o odsetkach, zaczniemy tracić grunt pod nogami. Warto mieć świadomość, że niespłacane należności wcześniej czy później trafią do firmy windykacyjnej, a później do komornika. Ten zaś, w przypadku drobnych kwot, najczęściej zajmuje konto w banku czy ruchomości. Szybie pozbycie się długu gwarantuje spokojny sen. 
Spokój przy otwieraniu skrzynki na listy. Osoby, które mają niespłacone długi, z czasem boją się otwierać skrzynki na listy. Obawiają się kolejnego wezwania, ponaglenia czy nawet listu z sądu. Życie w nieustannym stresie z powodów finansowych prowadzi do znacznego pogorszenia się zdrowia. Warto skorzystać z możliwości i spłacić swój dług bez odsetek. W spłacie zadłużenia kluczowe jest najszybsze działanie, które pomoże w zminimalizowaniu skutków zadłużenia.
W przyszłości szansa na pożyczkę. O finansach zawsze należy myśleć długoterminowo. Może dziś nie musimy iść do banku wnioskować o pożyczkę, ale w przyszłości możemy mieć taką potrzebę np. chcąc zrobić remont w mieszkaniu, kupując nowy sprzęt RTV i AGD czy samochód. Na drodze do pozytywnej decyzji kredytowej mogą stanąć długi, te drobne z pozoru nieopłacone rachunki, mandaty, kary, raty. Pamiętajmy, że każdy nasz finansowy ruch tworzy pozytywną lub negatywną historię kredytową. 
Wizerunek rzetelnego płatnika. Raz zniszczony wizerunek trudno odbudować. Będąc dłużnikiem, nie można uciekać przed odpowiedzialnością, a trzeba zmierzyć się z problemem. W momencie, gdy zaczniemy uciekać, przypniemy sobie tzw. łatkę nierzetelnego płatnika. Takiej nie sposób się pozbyć. Ze względu na długi w rejestrze BIG lub z powodu złej historii kredytowej w BIK przekreślamy szansę na kredyt np. uruchomienie biznesu lub zakup mieszkania.

Mniej konsumuj, więcej oszczędzaj. Postaraj się przeznaczyć więcej środków na spłatę zobowiązań. Odkładaj na przyszłość. Zabezpiecz swoją pozycję finansową.

Dzisiaj dług, jutro spokojny sen. Jeśli masz drobny dług do spłaty, pomyśl o szybkim wyjściu z długów. Nie pozwól, aby grzechy młodości skutkowały poważnymi konsekwencjami. Wyjdź z tej niechlubnej grupy.

Jeśli masz drobny dług do spłaty, dostałeś mandat lub nie opłacasz regularnie rachunków pomyśl o szybkim wyjściu z długów. Nie pozwól, aby grzechy młodości skutkowały poważnymi konsekwencjami. Z październikowych danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor oraz z bazy BIK wszyscy młodzi w wieku od 18 do 24 lat mają już ponad 1 miliard zaległości. Prawie 526 mln zł stanowią zaległości poza kredytowe, a ponad 535 mln zł zobowiązania kredytowe. Wyjdź z tej niechlubnej grupy. Pozbądź się długów.

 

Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ

KATEGORIA: Jak spłacić dług
TAGI: student

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU