Finanse w pigułce. Jak zamówić raport i ile to kosztuje? Praktyczny przewodnik

Autor ,

Stan swoich finansów możemy poznać nie wychodząc z domu. Jak sprawdzić, czy posiadamy zadłużenie? Są na to sposoby — odpowiada Aleksandra Stankiewicz-Billewicz, ekspert BIK.

1. Raport BIK, czyli kompleksowy raport o finansach
Zawartość. Raport zawiera wszystkie informacje o wiarygodności finansowej w jednym miejscu — pomaga szybko ocenić stan zarówno naszych zobowiązań kredytowych, jak i informacje z bazy BIG InfoMonitor, np. niezapłacony abonament telefoniczny, fakturę za energię, czy brak zapłaty za czynsz. Wszystko dostępne jest w formie syntetycznych podsumowań oraz szczegółowych zestawień.

Korzyści. Raport BIK wzbogacony jest także o scoring BIK, Wskaźnik BIK, a także o możliwość sprawdzenia kondycji płatniczej dowolnej firmy. To idealne rozwiązanie zarówno dla konsumenta, który chce się upewnić, zanim np. wykupi wycieczkę w biurze podróży lub kupi mieszkanie od dewelopera, jak i dla przedsiębiorców, którzy chcą nawiązać lub utrzymać relacje biznesowe. 

Cena. Jednorazowy raport kosztuje 39 zł. Można też kupić Pakiet BIK. Taka oferta na 12 miesięcy kosztuje 99 zł (12 Raportów, 12 Wskaźników BIK, Alerty BIK, Zastrzeganie)

2. Wskaźnik BIK, szybka kontrola
Zawartość. Jest on dostępny nie tylko jako element raportu BIK, ale jako osobny produkt w celu szybkiej kontroli swojej sytuacji finansowej, na jeden rzut oka. Wskaźnik pokazuje w 3 statusach własną rzetelność finansową, np. czy informacje na nasz temat są pozytywne. Wskaźnik łączy dane z BIK i BIG InfoMonitor.

Korzyści. Usługa użyteczna przede wszystkim dla osób, które spłacają wiele kredytów jednocześnie i miewają problem z terminową spłatą zobowiązań. Wskaźnik BIK można przedstawić innym osobom w celu potwierdzenia własnej solidności płatniczej.

Cena. Jako samodzielny produkt kosztuje 24 zł za rok.

3. Raport o Sobie
Zawartość. Składa się z informacji, czy podmiot występujący do BIG o taki dokument, widnieje w Rejestrze Dłużników BIG, na jaką kwotę zalega i kto go dopisał. Aby sprawdzić informację na swój temat w BIG InfoMonitor, należy pobrać Raport o Sobie. W tym celu należy zarejestrować BIGKonto w Systemie BIG.pl , wypełnić formularz i przesłać stosowne dokumenty potwierdzające tożsamość.
W przypadku osób fizycznych trzeba przedstawić dowód osobisty (może być też kserokopia, potwierdzona za zgodność z oryginałem; w przypadku wysyłania wniosku pocztą, bądź skan w przypadku pobierania raportu przez Internet).
W przypadku przedsiębiorców to NIP, REGON zaświadczenie o wpisie do CEIDG lub wpis z KRS (może być też kserokopia, potwierdzona za zgodność z oryginałem, w przypadku wysyłania wniosku pocztą, bądź skan w przypadku pobierania raportu przez Internet). Niezależnie od formy prawnej do dokumentów firmowych konieczne jest załączenie skanu bądź zdjęcia dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport) osób uprawnionych do reprezentowania firmy.

Korzyści. Pełna świadomość informacji na swój temat. Raport o Sobie może zawierać zarówno informacje negatywne, jak i pozytywne. Dodatkowo znajdują się w nim dane podmiotu wprowadzającego informacje do Rejestru Dłużników BIG.

Cena. Raport, zgodnie z Ustawą o BIG raz na pół roku można pobrać za darmo, a jeśli częściej to za 29 zł za jeden raport.

Co ciekawe w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor można także sprawdzić, kto weryfikował i sprawdzał informacje o nas. Aby to zrobić, należy zarejestrować BIGKonto w Systemie BIG.pl, potwierdzić swoją tożsamość zgodnie z instrukcją a następnie pobrać Raport z Rejestr Zapytań. On także raz na pół roku jest bezpłatny.

Życzę wam raka. Wam i waszym rodzinom :-)

dodany przez Abyście dostali raka kudwie, 08-06-2019 08:24:11


KATEGORIA: Jak spłacić dług
TAGI: finanse

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU