Tanie pomysły na ferie zimowe

Autor ,

Bezpłatne lodowiska, tanie warsztaty, zniżki na wejścia do obiektów kulturalnych i sportowych – to pomysły na tanie ferie zimowe. Tegoroczna laba dla dzieci i młodzieży z części województw już się zaczęła!

Ferie zimowe 2019 jako pierwsi rozpoczęli uczniowie w woj. kujawsko-pomorskim, lubuskim, świętokrzyskim, małopolskim i wielkopolskim. Ich wypoczynek trwa od 14 do 27 stycznia. Druga tura ferii zimowych przypada w terminie od 21 stycznia do 3 lutego. Odpoczywają uczniowie z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Następnie od 28 stycznia do 10 lutego labę mają rodziny z dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Jako ostatni wolne mają od 11 do 24 lutego uczniowie z lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Poszukując tanich pomysłów na atrakcyjne spędzenie ferii zimowych, warto szukać patentów w sieci, ale też rozmawiać ze znajomymi. Oto kilka inspiracji. 

Lodowisko w mieście
Niedrogą lub bezpłatną atrakcją w miastach są lodowiska. Przykładowo bezpłatne lodowisko działa w Gdańsku przy Galerii Morena. Atrakcja dostępna jest od 14 stycznia do 24 lutego na tarasie zewnętrznym gdańskiego obiektu. Także w Warszawie są bezpłatne lodowiska np. w dzielnicy Bemowo i na Woli. Z kolei lublinianie mogą korzystać ze ślizgawki Icemania, a w Bydgoszczy z lodowiska przy Szkole Podstawowej nr 65 oraz „Torbydu” przy ul. Toruńskiej. W wymienionych miejscach darmowe jest nie tylko wejście, ale także wypożyczenie łyżew. W lodowiska, jako atrakcje, inwestują także mniejsze miejscowości, dlatego zawsze warto przejrzeć informacje miejskich serwisów i mediów społecznościowych.

Darmowy basen dla uczniów
Warto sprawdzić ofertę miejscowego basenu na ferie. W tym roku, w Bydgoszczy, gdzie ferie już trwają, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych funkcjonujących na terenie miasta będą mogli bezpłatnie korzystać z basenów przyszkolnych. Warunek? Trzeba okazać ważną legitymację. Baseny w całej Polsce oferują także zniżki m.in. z Kartą Dużej Rodziny.

Warsztaty w muzeach i darmowe zwiedzanie
O dzieciach pamiętają również muzea. I tak w Krakowie muzeum PRL-u organizuje dla przedszkolaków i uczniów klas 1–6 szkoły podstawowej bezpłatne warsztaty pod hasłem „Wehikuł czasu – Polska sprzed pół wieku”. Z kolei „Tajemnice starego kina Światowid” to bezpłatne oprowadzanie dla zorganizowanych grup młodzieżowych oraz „Okiem Mariana Schmidta” – warsztaty fotograficzne dla licealistów i studentów.
Warto pamiętać, że część muzeów można zwiedzić za darmo, wystarczy wybrać odpowiedni dzień tygodnia. Przykładowo w czwartki w Warszawie za darmo można zwiedzić m.in Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa czy Muzeum Pałac w Wilanowie. Warto uwzględniać ten czynnik planując wyjścia w trakcie ferii. 

Kino ze zniżką
Mając wolne, nie musimy iść do kina w weekend po południu, kiedy bilety są najdroższe. Koniecznie należy wybrać najtańszą ofertę cenową. Warto też sprawdzić czy kino nie wprowadziło oferty na ferie. Przykładowo Kino Muranów w Warszawie pod hasłem „Ferie zimowe z kinem dzieci” będzie grać specjalnie dla najmłodszych widzów (od 26 stycznia do 10 lutego). Specjalną ofertę cenową przygotowało też warszawskie Kino Praha. I tak 13 zł kosztuje bilet na bajki, które zaczynają się pomiędzy godz. 10.00 a 10.30 od poniedziałku do piątku w dniach od 28 stycznia do 10 lutego. W Krakowie na Zimowisko Filmowe zaprasza kino Agrafka, a w Dąbrowie Górniczej – Kino Kadr. 

Przygoda z teatrem
W miastach wiele się dzieje, ale trzeba szukać informacji. W wybrane soboty w Pałacu Kultury i Nauki odbędą się bezpłatne spektakle połączone z warsztatami plastyczno-ruchowymi. Uczestnicy poszukają odpowiedzi na pytania: gdzie mieszka Bazyliszek? Czy rzeczywiście mieszkał na Krzywym Kole i był niebezpieczny dla ludzi? W ramach warsztatów dzieci zbudują makietę średniowiecznej Warszawy oraz lalki bohaterów występujących w przedstawieniu. Do udziału w wydarzeniu wymagane są zapisy. Można zgłosić się przez stronę www.um.warszawa.pl. Spotkania w Pałacu Kultury i Nauki, będą organizowane w dwóch grupach wiekowych: 12 stycznia, 9 lutego oraz 16 marca dla dzieci w wieku 2,5-5 lat. Z kolei 26 stycznia, 23 lutego oraz 23 marca dla dzieci w wieku 5-8 lat.
Poszukując podobnych imprez, warto zajrzeć na stronę internetową miejskich domów kultury. W trakcie ferii ich oferta jest często bardzo atrakcyjna.

Półkolonie
Wciąż trwają zapisy na półkolonie na ferie 2019 roku. Półkolonie mogą być językowe, artystyczne, sportowe – wszystko zależy od zainteresowań dziecka i budżetu. Dwutygodniowe półkolonie to koszt kilkuset złotych i gwarancja, że dziecko jest pod opieką, kiedy dorośli są w pracy. Organizatorzy półkolonii oferują także często zniżki np. za polecenie turnusu znajomym lub za drugie dziecko.

Ciekawie spędzone ferie nie muszą być drogie. Ważny jest jednak dobry plan, sprawdzenie ofert w swoim mieście i korzystanie z wszelkich bezpłatnych, i zniżkowych imprez. 

Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ

TAGI: lodowisko

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU