Revolut. Czy wielowalutowe konto przyjmie się w Polsce?

Autor ,

Revolut nie ma konkurencji na polskim rynku, bo pozwala przewalutować pieniądze bez spreadów. Jego mocną stroną jest dobrze zaprojektowana aplikacja mobilna, słabą - niskie limity w darmowym pakiecie.

Wielowalutowa karta jest prosta w obsłudze. Aby działała, należy przelać do kantoru w aplikacji kwotę w dowolnej walucie. W kolejnym kroku można już używać karty, gdyż płatność pobierana jest z odpowiedniego subkonta walutowego. Czy takie rozwiązanie przyjmie się na polskim rynku?

Dla Kredyt Inkaso komentuje Michał Kisiel, ekspert z Bankier.pl

Można powiedzieć, że usługi Revolut już spotkały się w Polsce z dużym zainteresowaniem. Firma ma obecnie ponad 200 tys. klientów. Dla porównania - Bank Ochrony Środowiska prowadzi rachunki dla około 250 tys. klientów indywidualnych. Klientów przyciąga przede wszystkim obietnica obniżenia kosztów wymiany walut. Ponieważ podstawowy pakiet jest darmowy, oferta postrzegana jest jako warta wypróbowania, np. na wakacyjnych wyjazdach. Wyzwaniem dla firmy będzie jednak skłonienie klientów do częstszego, nie tylko okazjonalnego, sięgania po jej produkt.

Jedną z mocnych stron oferty Revolut jest, obok eksponowanej wielowalutowości, dobrze zaprojektowana aplikacja mobilna. Firma często aktualizuje oprogramowanie, poprawia błędy i udoskonala interfejs. Szybko pojawiają się także kolejne nowości - m.in. obsługa kryptowalut czy mechanizm automatycznego oszczędzania. Pod tym względem trudno uniknąć porównań z bankami na polskim rynku. Niewiele tradycyjnych instytucji jest w stanie w podobnym tempie rozwijać swój m-banking, a niektóre funkcje (np. zakup ubezpieczeń, zarządzanie kartami) są często wdrażane w znacznie mniej przyjazny dla użytkownika sposób. O ile na brytyjskim rynku zwolennicy nowych technologii mogą wybierać spośród ofert kilku tzw. challenger banków, koncentrujących się na dostępie mobilnym i dobrze zaprojektowanym zestawie podstawowych usług, to w Polsce Revolut nie ma wielu konkurentów.

Karta wielowalutowa Revolut wyróżnia się listą obsługiwanych walut, atrakcyjnymi kursami wymiany dewiz i prostym mechanizmem zasilania w środki. To zdecydowanie jej największa, przyciągająca klientów zaleta. Wśród wad można wymienić stosunkowo niskie limity w darmowym pakiecie - darmowych wypłat z bankomatów i wymiany walut bez prowizji. Warto pamiętać również, że firma nie posiada licencji bankowej, a środki przechowywane w portfelach nie są depozytami i nie są objęte systemem gwarantowania wkładów.

https://www.cashless.pl/5127-Revolut-licencja-nowe-uslugi-depozyty-pozyczki

dodany przez Dmytro Shvetsov, 24-01-2019 21:46:32


TAGI: revolut

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU