10 książek o oszczędzaniu, które warto przeczytać

Autor ,

Edukacja finansowa w Polsce wciąż jest na niewystarczającym poziomie. Dlatego chcąc stanąć na nogi, musimy sami zgłębiać zasady mądrego zarządzania domowym budżetem. Punktem wyjścia do uzdrowienia własnych finansów jest nauka oszczędzania. Oto książki, które zawierają cenne wskazówki.„Świadome zakupy”, Arkadiusz Podlaski

O oszczędzaniu wiemy wciąż mało, ale wydawanie majątku na zakupach przychodzi nam z łatwością. Jeśli często wychodzimy ze sklepu z wieloma zbędnymi produktami, nie analizujemy zasad akcji promocyjnych, to znaczy, że ta książka jest dla nas lekturą obowiązkową. Publikacja odkrywa metody stosowane przez sprzedawców, a także pokazuje jak bronić się przed sztuczkami handlowców. W efekcie autor podpowiada, jak dzięki rozsądnym zakupom oszczędzać pieniądze.

„Jak pomnażać oszczędności”, Maciej Samcik
Autorem publikacji o oszczędzaniu jest były dziennikarz ekonomiczny „Gazety Wyborczej” i autor bloga „Subiektywnie o finansach”. Maciej Samcik daje praktyczne wskazówki w tematyce zarządzania finansami osobistymi i poprawienia stanu domowego budżetu. Poradnik objaśnia także strategie inwestycyjne. Przedstawia pomysły na to, gdzie z zyskiem lokować swoje oszczędności, jako przykład podając lokaty, obligacje, fundusze inwestycyjne, nieruchomości czy złoto.

„Mądry dom, bogaty dom”, Witold Wrotek
To książka dla osób, które chcą nauczyć się, jak zmniejszyć koszty zużycia wody, prądu i gazu. Autor bardzo szczegółowo analizuje sposoby na obniżenie rachunków. Książka jest także dobrym doradzą na etapie budowy domu, gdyż podpowiada ekonomiczne rozwiązania.

„Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy, działając inaczej”, Andrzej Fesnak
Z publikacji dowiemy się m.in. co to jest budżet domowy, jak powinny wyglądać finanse rodziny, czym jest bezpieczeństwo finansowe. Autor już na początku książki rozprawia się z mitem „złego” bogactwa.

„Finansowy ninja”, Michał Szafrański
Atutem książki jest prosty, przystępny język, w jakim została napisana. To propozycja dla osób, które chcą uporządkować domowe finanse i przejść krok po kroku przez ważne zagadnienia związane z finansami osobistymi. Z lektury można się sporo nauczyć o oszczędzaniu.

„Fastlane Milionera”, MJ DeMarco
Droga do wolności finansowej nie jest łatwa. Jak napisał autor: - W „Fastlane milionera” chodzi o ponowne zdefiniowanie bogactwa, frajdy, wolności i dostatku -. Książka jest podpowiedzią tego, gdzie szukać drogi do wolności finansowej i jak dostrzegać życiowe możliwości.

„Bogaty Ojciec, biedny ojciec”, Robert Kiyosaki
To jedna z najbardziej znanych publikacji poświęconych finansom. Jedno ze zdań w książce oddaje jej istotę. Brzmi ono „jeśli posiadamy wiedzę o tym, jak pracują pieniądze, mamy nad nimi władzę i możemy zacząć budować bogactwo.” Kiyosaki stara się zmienić podejście czytelników do pieniądza. Podpowiada, jak skutecznie je pomnażać.

„Kobieta i pieniądze”, Dorota Nawrocka
Poradnik o oszczędzaniu dla kobiet, które szukają praktycznych sposobów na poprawę swojego życia finansowego. Autorka uczy krok po kroku, jak zająć się swoimi finansami, aby wyjść na prostą w jak najkrótszym czasie oraz zadbać o przyszłość. Motywuje do działania, pokazuje na przykładach, że zarządzanie finansami jest prostsze, niż się wydaje. Z książki płynie nauka, że w oszczędzaniu nie liczy się wysokość domowego budżetu.

„Inwestuj we własny dług”, Sławomir Śniegocki
Poradnik dla osób posiadających zadłużenia, z których chcą wyjść. Autor w siedmiu krokach przedstawia strategię spłacenia zobowiązań. Niebanalne jest też ujęcie tematu, z perspektywy bogatego i rozrzutnego mężczyzny oraz mniej zarabiającej i konsekwentnej kobiety.

„Kakebo”
To wydawnictwo, które można kupić, gdy jesteśmy gotowi wprowadzić nauki o oszczędzaniu w praktykę. „Kakebo” to zeszyt domowego oszczędzania. Narzędzie do zarządzania domowym budżetem, z którego każdego dnia korzystają miliony Japończyków. Razem z zeszytem należy podjąć decyzję, ile pieniędzy miesięcznie chcemy oszczędzić. Następnie należy spisać wydatki i przychody, zakwalifikować je do odpowiednich kategorii. Kluczem do sukcesu jest kontrolowanie wydatków tydzień po tygodniu i obserwacja postępów.

Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ

KATEGORIA: Jak spłacić dług

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU