Gdzie spędzić długi sierpniowy weekend i nie przepłacić?

Autor ,

Często wybieramy cel podróży, a następnie szukamy kwatery. A gdyby tak zadziałać odwrotnie i wyjechaćna weekend w atrakcyjnie turystycznie rejony, ale kierując się ceną noclegu? Zrobiliśmy test.

Na stronie booking.com zaznaczyliśmy termin od 15 do 19 sierpnia, czyli długi weekend. Wśród wybranych filtrów zaznaczyliśmy opcje „Polska”, wyjazd dla dwojga i widełki za nocleg od 0 do 210 zł. Okazuje się, że z niewielkim budżetem można zarezerwować nocleg zarówno w dużym mieście, jak i w górskiej miejscowości. Dostępne są hostele, kwatery i domki letniskowe. Najtańsze lokalizacje są w zasięgu osób korzystających z komunikacji miejskiej, jak i zmotoryzowanych. W niektórych miejscach są dodatkowo darmowe imprezy, na które można się wybrać podczas długiego weekendu.

1. Warszawa
Zaskakujące, ale najtańszą opcją okazały się domki letniskowe w Wawrze, w zielonej dzielnicy Warszawy, gdzie koszt czterech nocy dla dwóch osób wyniósł 165 zł. Dla osób spoza Warszawy, które chciałyby odpocząć i jednocześnie zobaczyć stolicę to atrakcyjna miejscówka. Przypomnijmy, że Warszawa znalazła się na pierwszym miejscu miast, które Polacy chcieli odwiedzić w tegoroczną majówkę – wynikało z analizy serwisu Kayak.pl.

2. Poznań
Kolejną ekonomiczną opcją na długi weekend okazał się hostel zlokalizowany 900 m od Starego Miasta. Koszt według wspomnianych kryteriów wyniósł 175 zł. Długi weekend w mieście to atrakcyjna opcja dla osób, które lubią zwiedzać. Sam hostel otrzymał 625 opinii i notę „dobry”.

3. Muszynka
Zdjęcie oferty jest dość niekonwencjonalne – jeśli porównać z innymi ofertami - gdyż pokazuje murowany dom w szczerym polu. Dom położony jest we wsi Muszynka, w województwie małopolskim, w gminie Krynica-Zdrój. Jest więc to opcja jedynie dla osób z samochodem. Koszt dla dwóch osób to 184 zł za cztery dni. W domu może gościć maksymalnie 19 gości.
Najbliższe atrakcje, które wylicza gospodarz: Stary Dom Zdrojowy - 8 km, Muzeum Nikifora - 8,2 km, Park Zdrojowy w Krynicy Zdrój - 8,2 km, Pijalnia Wód w Krynicy-Zdroju - 8,2 km. Z kolei w odległości 17,2 km jest Uzdrowisko Bardejovské Kúpele.

4. Kraków
Najtańszy na długi weekend okazał się hostel na Starym Mieście w Krakowie, gdzie koszt czterech nocy dla dwóch osób wyniósł 184 zł. Hostel otrzymał, podobnie jak jego poznański konkurent, dobrą notę. Oceniło go 960 osób.
Sam Kraków przygotował także mnóstwo bezpłatnych imprez tego lata. Przykładowo nad Zalewem Nowohuckim trwa cykl bezpłatnych imprez „Bulwar Sztuki 2018”. 15 sierpnia na Środowe Śpiewanki zaprasza Klub Strefa (wstęp wolny). Tani nocleg i darmowe imprezy to zwiastun dobrego i ekonomicznego wyjazdu.

5. Warszawa
Ponownie najtańsze noclegi wiodą do Warszawy, choć do dzielnicy po innej stronie Wisły. Cena pokoju dwuosobowego w dzielnicy Włochy wynosi 196 zł za cztery noce. Włochy są dobrze skomunikowane zresztą Warszawy – jest tu stacja PKP, autobusy i opcja zamówienia taksówki. W stolicy w sierpniu startują także bezpłatne imprezy. Przykładowo można wybrać się na darmowe pokazy w kinie plenerowym, w ramach Kino Perła 2018 roku. Przykładowo 15 sierpnia emitowany będzie film „Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach”. Wszystkie projekcje startują o 21.00. Szczegóły na kinoperla.pl.

6. Suwałki
Wśród ekonomicznych propozycji na długi weekend znalazł się też pokój z dwoma łóżkami za 200 zł, w domu ze wspólną łazienką. Właściciel zachęca pobliskimi atrakcjami. Wśród nich są: Aquapark Suwałki - 3,5 km, Muzeum Marii Konopnickiej - 3,8 km, Klasztor Kamedułów - 7,4 km, Wigierski Park Narodowy - 8,6 km, Wigierska Kolej Waskotorowa - 9,1 km, Góra Zamkowa 16,2 km. Jeśli więc planujemy wyjazd autem, Suwałki mogą okazać się atrakcyjną alternatywą.

7. Ochotnica
Górna Wieś położona w województwie małopolskim to propozycja dla osób mających chęć na wypoczynek w ciszy. Okazuje się też bardzo atrakcyjna cenowo. Znaleźliśmy tu pokój gościnny dla dwóch osób w cenie 204 zł za cztery noce. Sam pensjonat położony w cichej i malowniczej okolicy, 10 km od Jeziora Czorsztyńskiego, ale też 17 km od Zamku w Czorsztynie. W okolicy panują warunki do uprawiania rozmaitych form aktywnego wypoczynku, w tym turystyki pieszej i rowerowej. Na miejscu dostępny jest bezpłatny parking. 

8. Białka Tatrzańska
Pokoje z jednym lub dwoma łóżkami. Za cztery noce będzie trzeba zapłacić 240 zł. Odległość od parku wodnego Terma Bania wynosi 2,3 km. Wybór tej lokalizacji to gwarancja odpoczynku, możliwość wycieczek pieszych i rowerowych.

9. Ustka
Pokoje nad morzem w sezonie turystycznym nie należą do najtańszych, zwłaszcza w długi weekend. Trzeba przygotować się na większy wydatek. Najtańsza opcja jaką znaleźliśmy kosztowała 360 zł i był to pokój z dwoma pojedynczymi łóżkami, 1,8 km od molo. Wybierając się w sierpniu do Ustki, trzeba liczyć się z tym, że jest to szczyt sezonu turystycznego. Oznacza to tłumy i wysokie ceny. Z drugiej strony Ustka jest bogata w ścieżki i szlaki turystyczne, które pozwalają na oddalenie się od tłumów na plażach.

10. Gdańsk
W jednej z najpopularniejszych miejscowości, które odwiedzamy w sierpniu, znaleźliśmy pokój dla dwóch osób ze wspólną łazienką za 400 zł. Gdańsk jest atrakcyjny sam w sobie, ale jego lokalizacja pozwala na zwiedzenie Sopotu i Gdyni. Pomiędzy miastami, warto poruszać się korzystając z komunikacji miejskiej. Warto także skorzystać z darmowych atrakcji i odwiedzić np. Jarmark Św. Dominika, gdzie 15 sierpnia o 20 będą darmowe koncerty.

Poszukiwanie pomysłu na długi sierpniowy weekend, w którym kluczem jest tani nocleg, otwiera nam oczy na lokalizacje, których być może nigdy nie zwielibyśmy pod uwagę. Mając nocleg, warto poszukać bezpłatnych atrakcji i taniej opcji dojazdu.

Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ


STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU