Konsolidacja długów - bezbolesne obniżenie kosztów rat

Autor ,

Chętnie zaciągamy wiele kredytów, bierzemy nowoczesne sprzęty na raty, a do tego korzystamy z debetu w rachunku bankowym i od czasu do czasu płatności za zakupy dokonujemy kartą kredytową. Potem znów dobieramy kolejny sprzęt na raty, dokonujemy więcej transakcji kartą kredytową i tak wysokość comiesięcznego zobowiązania wobec wierzycieli rośnie. Do tego stopnia, że w pewnym momencie tracimy kontrolę nad spłatą zadłużenia w terminie, ponieważ wysokość comiesięcznych rat znacznie przekracza możliwości finansowe. By nie wpaść w spiralę zadłużenia, warto zawczasu pomyśleć o skutecznym rozwiązaniu. Warto rozważyć opcję kredytu konsolidacyjnego.

Na czym polega istota kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt konsolidacyjny to produkt bankowy, który powstał z myślą o spłacie innych zobowiązań wobec instytucji finansowych. Konsolidacji, a więc łączeniu wielu zobowiązań w jedno podlegają m.in. kredyt mieszkaniowy, kredyt samochodowy, kredyty konsumpcyjne, zadłużenia na karcie kredytowej, zadłużenia wynikające z debetu na rachunku bankowym, itp.

Jak kredyt konsolidacyjny wpływa na obniżenie rat?

Chociaż mówi się, że zaciąganie kredytu na spłatę innych kredytów napędza tylko spiralę zadłużenia, inaczej jest w przypadku konsolidacji. Warto mieć świadomość, że kredyt konsolidacyjny pozwala na znaczne wydłużenie terminu spłaty dotychczasowych zobowiązań - można go zaciągnąć nawet na 20-30 lat. Dzięki temu nie tylko zyskasz na czasie, ale przede wszystkim obniżysz wysokość comiesięcznego zobowiązania. Zastanawiasz się jak to możliwe?

Przede wszystkim wiedz, że im na więcej rat rozłożone jest zobowiązanie, tym mniejszą możesz ustalić wysokość comiesięcznej raty. Ponadto kredyt konsolidacyjny charakteryzuje się znacznie niższym oprocentowaniem - w porównaniu do kredytu gotówkowego czy oprocentowania karty kredytowej. To zaś ma wpływ na znacznie niższą ratę comiesięcznego zobowiązania.

Te dwa czynniki - wydłużenie okresu kredytowania oraz niższe oprocentowanie - sprawiają, że kredyt konsolidacyjny jest dla Ciebie szansą na bezbolesne obniżenie kosztów rat. Konsolidacja długów zwykle się opłaca.

Czy kredyt konsolidacyjny to idealne rozwiązanie dla Ciebie?

Kredyt konsolidacyjny to specjalny produkt bankowy, z którego może skorzystać każda osoba fizyczna posiadająca co najmniej kilka zobowiązań wobec instytucji finansowych, a która chce zmniejszyć wysokość rat przy jednoczesnym uporządkowaniu płatności. Warto przy tym mieć świadomość, że kredyt konsolidacyjny nie ma nic wspólnego z kredytem oddłużeniowym. Dlatego trzeba posiadać także odpowiednią zdolność kredytową i najlepiej jeszcze odpowiednie zabezpieczenie - w postaci domu lub mieszkania. Hipoteka to warunek, który pozwala na zaoferowanie znacznie niższego oprocentowania.

Jeżeli więc kwestie związane z terminową spłatą zobowiązań powoli zaczynają wymykać się spod kontroli, warto pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym. Do banku dobrze jest zgłosić się odpowiednio wcześnie, by mieć szansę na uzyskanie takiej formy pożyczki - zanim na dobre popadniemy w długi. Wtedy na pewno żaden bank nie będzie chętny do zaakceptowania wniosku o udzielenie kredytu konsolidacyjnego. 

dla mnie konsolidacja okazała się świetnym rozwiązaniem

dodany przez Joanna, 12-12-2014 15:54:29


KATEGORIA: Jak spłacić dług

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU