Moda na przyjęcia urodzinowe dla dzieci. Ile kosztuje impreza dla 10 maluchów?

Autor ,

Huczne urodziny w przedszkolach świętują już nawet czterolatki. Czasem rodzice z tej okazji wynajmują animatora zabaw, magika albo osobę malującą buźki, ale równie często zapraszają całą grupę do sali zabaw. Ile kosztują przyjęcia urodzinowe?

Balony, lizaki albo owoce – to podstawowy zestaw urodzinowy trzylatków, które chodzą do przedszkoli. Tego dnia solenizant jest wyjątkowo traktowany w przedszkolu, czasem dostaje koronę, a z okazji urodzin dzieciaki tańczą na zajęciach. Sposób obchodzenia urodzin zależy od cioć w przedszkolu. O ile nie wyłamie się z żaden z rodziców, o tyle można w ten ekonomiczny sposób dotrwać do czterech, a nawet pięciu lat. Jednak wystarczy, że jeden z rodziców postanowi wyłamać się z tradycji, a znajdą się jego naśladowcy. Wtedy na dobre zacznie się sezon na przyjęcia urodzinowe.

Wynajęcie magika albo klauna

- Moja Lenka chodzi do prywatnego przedszkola, gdzie podczas każdych urodzin dzieciaki odwiedza ktoś specjalny np. osoba malująca buzie lub posiadaczka mini-zoo. Ostatnio orientowałam się, ile kosztuje występ klauna i dowiedziałam się, że za pół godzinny pokaz muszę zapłacić 500 zł. W tej samej cenie znalazłam magika. Zarezerwowałam – opowiada Ola, mama Lenki. W tej warszawskiej placówce przyjęcia urodzinowe odbywają się już regularnie i zawsze z pompą. Zaczyna się już w trzylatkach.

Sala zabaw albo impreza w domu

U pięcioletniej Kasi sezon na przyjęcia urodzinowe rozpoczął się dopiero w tym roku. Modne są spotkania dzieci w salach zabaw. - Koszt dla 10 dzieci to 500 zł, plus tort na koszt własny – mówi mama Kasi, która jest w trakcie organizowania imprezy. – Wprawdzie dzieci mają sporo atrakcji m.in. kulki, zjeżdżanie, bujaki to jednak sale wynajmuje się na 1-2 godziny. Uznałam, że zaproszę do domu dzieci, z którymi przyjaźni się Kasia. Wyjdzie kameralniej, taniej, ale dzieci będą mogły bawić się tyle ile będą chciały – mówi mama.

Odlotowe urodziny

Coraz częściej jednak rodzice prześcigają się w pomysłach. Magik, sala zabaw to za mało. – Niedawno dzieci z naszego przedszkola były zaproszone na warsztaty do Muzeum Kolejnictwa. W pewnym momencie solenizant dostał tort. Dzieci były zachwycone – opowiada mama 6-letniej Partycji.

Organizacją urodzin chwali się także lotnisko w Łodzi. I taki wariant, który uwzględnia loty w symulatorze kosztuje 45 zł od osoby, a w tańszej wersji 35 zł od osoby. - Minimalna ilość dzieci to dziesięć. W przypadku mniejszej liczby uczestników obowiązuje rozliczenie jak przy 10 osobach) – zaznacza organizator. Dodatkowo rodzice mogą zdecydować się na catering za 15 zł od osoby. To oznacza, że koszt dla dziesięciu osób będzie wynosił 600 zł. W cenie jest tort (świeczki zapewniają rodzice), czapki pilotów i stewardes oraz drobny upominek dla jubilata. Wszystko odbywa się w specjalnej sali.

Inne przyjęcia urodzinowe:

1.Impreza z fotobudką – ta atrakcja kosztuje ok. 100 zł 

2. Urodziny z bębnami – 299 zł (45 minut) (cococafe.com.pl)

3. Gra terenowa w lesie, zakończona ogniskiem z kiełbaskami. Cała impreza trwa około czterech godzin. Punktami programu są m.in. budowanie bazy, strzelanie z wiatrówki, zadania sprawnościowe, mosty linowe – 699 zł (nicnudnego.pl/impreza-survialova)

4. Przyjęcia urodzinowe z malowaniem buziek – ok. 10 zł za dziecko

5. Wynajęcie dziecięcego karaoke – 200 zł

6. Warsztaty z gliny – ok. 15 zł – 20 zł za dziecko

Jak świętować, aby nie zbankrutować?

Przyjęcia urodzinowe mają to do siebie, że mogą kosztować majątek. Im więcej atrakcji, tym drożej. Warto jednak przed organizacją urodzin zapytać dziecko, która z atrakcji sprawiłaby mu największą frajdę. Jeśli obawiamy się, że dziecko wybierze najdroższą, warto dać maluchowi kilka możliwości do wyboru, ale jedynie tych w zasięgu rodzicielskiej kieszeni. Im dłużej jednak nie damy się ponieść urodzinowemu szaleństwu, tym lepiej dla budżetu. Poczęstunek i zabawy w przedszkolu to także wielka frajda dla maluchów. Kiedy już rozpocznie się moda na przyjęcia urodzinowe najtaniej - i atrakcyjnie - można świętować w sali zabaw. Już sama zabawa z równolatkami to dla dziecka frajda. Warto o tym pamiętać podczas organizacji imprezy.





Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ


STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU