Firma windykacyjna wysłała Ci list

Autor ,

Co zrobić, gdy otrzymamy pismo z firmy windykacyjnej dotyczące długów, których nie jesteśmy pewni? Musimy wiedzieć, że obecnie w Polsce istnieje wiele firm zajmujących się skupem wierzytelności z tytułu niezapłaconych rachunków za prąd, czy usług telekomunikacyjnych.

Pan Zbigniew przed kilkoma tygodniami otrzymał list z firmy windykacyjnej z wiadomością, że ma do zapłaty zaległy rachunek za telefon. Pan Zbigniew nie przypomina sobie czy zapłacił sobie tę fakturę, która rzekomo pochodzi z 2005 roku. Jednak sądzi, że uiścił opłatę.

Dla firmy telekomunikacyjnej sprzedaż wierzytelności jest dużym ułatwieniem, albowiem nie musi ona sama dochodzić należnych jej kwot. Trzeba jednak pamiętać, że windykator to nie komornik, nie ma on więc możliwości zajęcia naszego mieszkania, rachunku bankowego, czy samochodu. Firma windykacyjna zyskuje za to wszystkie prawa, jakimi wcześniej dysponował wierzyciel i może na przykład wystąpić z pozwem o zapłatę do sądu.

Pan Zbigniew - dłużnik, powinien jak najszybciej skontaktować się z firmą windykacyjną. Na pewno telefon do konsultanta znajduje się w liście, który otrzymał. Nie ma co się zastanawiać. Szybkie podjęcie współpracy z firma windykacyjną gwarantuje spłacenie długu bez przeprowadzenia postępowania sądowo-egzekucyjnego. Wyjaśnienie wszelkich wątpliwości zaoszczędzi wielu nerwów.

A czy jest możliwość zweryfikowania tego długu w firmie telekomunikacyjnej?

dodany przez Adrian, 27-02-2014 12:41:44

Panie Adrianie, firma windykacyjna jest zobowiązana do posiadania pełnej dokumentacji odnośnie zadłużenia, w którego sprawie prowadzi postępowanie. Oczywiście dla potwierdzenia, w przypadku w którym dłużnik nie jest pewny swojego długu, można zgłosić się o potwierdzenie do wierzyciela.

dodany przez Kredyt Inkaso, 27-02-2014 14:23:06

Szkoda, że Państwo nie informują, że taki dług z 2005 roku uległ PRZEDAWNIENIU!!! Wykorzystują Państwo nieświadomość ludzi. Najczęściej biednych! Okropne!

dodany przez Zosia, 07-03-2014 13:22:42

Nigdzie nie mogę się doczytać czym zajmuje się Kredyt Inkaso. Czy jest firmą windykacyjną, czy zajmuje się skupywaniem długów ? Czym różni się windykator od negocjatora ?

dodany przez Maciej Gruszczyński, 27-10-2014 16:05:13


KATEGORIA: Jak spłacić dług

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU